tel: +48 22 300-00-62
dasd

Biuro rachunkowe Rudiger porusza ważną kwestię zwłaszcza dla przedsiębiorców! Mianowicie temat dotyczy  zmiany w odliczeniu VAT od paliwa!

W poprzednich wpisach wspominaliśmy (tu!), iż z dniem 1 lipca 2015 r. miały wejść zmiany w odliczeniu VAT od paliwa do samochodu osobowego. Nastąpił nareszcie ten wyczekiwany moment (zwłaszcza przez przedsiębiorców).

biuro rachunkowe Gocław - Rudiger Finance

Biuro rachunkowe – Rudiger Finance

Kierowcy pojazdów osobowych, którzy wykorzystują auta do celów służbowych, będą mogli korzystać z odliczenia 50% VAT od wydatków samochodowych, łącznie z paliwem. Korzystna zmiana dotyczy również nabycia paliwa do motocykli, ich właściciele również będą uprawnieni do odliczenia 50% podatku VAT.

Dodatkowo w przypadku zarejestrowanych samochodów służbowych w Urzędzie Skarbowym jest możliwość odliczania 100% VAT od paliwa. Pamiętajcie również o prowadzeniu ewidencji przebiegu pojazdu. Więcej na temat aut zarejestrowanych aut służbowych przeczytasz tutaj.

Co należy więc zrobić?

  1. 1. Zbieraj FAKTURY (to ważne, sam paragon do odliczenia VAT nie wystarczy), ze stacji paliw, w których tankujesz paliwo do swojego samochodu.
  2. 2. Dostarcz faktury do Rudiger Finance (jeżeli chcesz z nami nawiązać współpracę wejdź tutaj i przeczytaj jakie korzyści z tego tytułu będziesz miał Ty i Twoja firma!).  Biuro rachunkowe Rudiger – najlepsza księgowość w okolicy.
  3. 3. Ciesz się odliczonym VAT’em!

 

Nasze biuro rachunkowe dostarcza pełną i profesjonalną pomoc w każdym zakresie związanym z księgowością w Twojej firmie! Dodatkowym atutem jest siedziba naszej firmy, która mieści się na Gocławiu w Warszawie. Możesz w łatwy sposób do nas trafić, sprawdź więcej tutaj → w linku znajdziesz mapę dojazdu do naszej firmy. Prosimy jednak o wcześniejszy kontakt mailowy lub telefoniczny. Dzięki temu będą mogli Państwo przedstawić czym aktualnie się zajmują i jakie mają oczekiwania. Z naszej strony będziemy mogli przygotować się do spotkania z Państwem i dobrać odpowiednie narzędzia księgowe.

Biuro rachunkowe – Rudiger – księgowość, której możesz zaufać.

Więcej informacji w sprawie odliczenia VAT przy zakupie samochodu oraz zakupie paliwa uzyskacie Państwo dzwoniąc do nas:  biuro rachunkowe Rudiger Finance sp. z o.o.  tel 22 300-00-62

Zapraszamy do kontaktu. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 17.

© 2018 Biuro Rachunkowe - Rudiger BI sp. z o.o. sp.k.

realizacja: estinet.pl