tel: +48 604 70 70 62
dasd

Od 1 stycznia 2022 r. Przedsiębiorcy mogą wystawiać faktury ustrukturyzowane tzw e-fakturę z wykorzystaniem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).

 

Krajowy System e-faktur KSef

Od 1 stycznia 2022 r. Przedsiębiorcy mogą wystawiać faktury ustrukturyzowane tzw e-fakturę z wykorzystaniem Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF).  Obecnie wystawianie e-faktur w KSeF jest dobrowolne.  Warto jednak mieć na uwadze nowe rozwiązania i przygotować się do ich wdrożenia. 

 

Zalety e-faktur KSef

Przyglądając się mechanizmom działania KSeF, można dostrzec bardzo wiele korzyści z jego wdrożenia. Przede wszystkim pozwoli wprowadzić większy porządek w dokumentacji księgowej. Usprawni komunikację z biurami księgowymi. 

W dużym stopniu powinien odciążyć Przedsiębiorców w gromadzeniu i przekazywaniu dokumentacji księgowej. Dzięki nowemu systemowi biuro księgowe będzie mogło więcej czasu poświecić na inne ważne dla Przedsiębiorców zadania.

 

Termin wprowadzenia e-faktur KSef

Obecnie można dobrowolnie wdrożyć e-faktury w firmie. Obowiązek stosowania dla wszystkich Przedsiębiorstw e-faktur miał być wprowadzony od stycznia 2023r. Ostatnio termin ten został przesunięty i ostatecznie obowiązkowy KSeF   zostanie wprowadzony w styczniu 2024r.   

Oceniamy pozytywnie zmianę terminu wdrożenia KSeF dla wszystkich Przedsiębiorców. Pozwoli to lepiej przygotować się do tak rewolucyjnych zmian. 

 

Więcej informacji o KSeF na stronie Ministerstwa Finansów.

https://www.podatki.gov.pl/ksef/informacje-o-ksef/

 

 

 

© 2008-2023 Biuro Rachunkowe - RUDIGER BI P.S.A.

realizacja: estinet.pl